półkolonie letnie - 12-16.07

11 lipca 2021

Propozycje zajęć i wycieczek

podczas półkolonii letnich od 12.07. do 16.07. 2021r.

Informacje dodatkowe: Wszystkie dzieci przynoszą do szkoły 12.07.br. strój gimnastyczny, który zostawiają w szkole na cały tydzień i noszą w plecaku Kartę ŚKUP. Dzieci powinny być ubrane stosownie do pogody;wygodne buty (nie klapki), zaopatrzone w odpowiednią ilość jedzenia i picia w plecaku; dzieci źle znoszące jazdę autobusem (w dniu wycieczki) powinny przynieść          i przekazać opiekunom aviomarin. Dzieci mogą mieć swoje kieszonkowe według uznania.      Rzeczy osobiste, prowiant, dziecko powinno mieć spakowane  w jednym plecaku.  Opiekunowie nie ponoszą  odpowiedzialności za telefony, aparaty, biżuterię dzieci w przypadku zagubienia.         Z telefonu dzieci mogą korzystać tylko w autokarze w drodze na wycieczkę. W pozostałe dni, telefony wychowawcy zbierają rano i oddają dzieciom przed wyjściem do domu.

Prosimy o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci.

12.07.(poniedziałek)

do 800- zbiórka w szkole

- ustalenie wspólnych zasad i reguł, podział na grupy

- pogadanka na temat dbania o własne i cudze zdrowie oraz bezpieczeństwa podczas  zabaw

- prelekcja funkcjonariuszy policji z VII Komisariatu w Katowicach - „Bezpieczne dziecko –

bezpieczne wakacje”

-  wyjście do kina Silesia Ciemna City na film „Mustang z dzikiej doliny”

- przejazd na basen do ZSiPNr1  - zajęcia na basenie (dzieci zabierają czepek, klapki,

strój kąpielowy (chłopcy – slipki), ręcznik, mydło, dziewczynki-suszarkę do włosów)

-  gry i zabawy na wolnym powietrzu

13.07.(wtorek)

do 800- zbiórka w szkole

- Pogadanka o zasadach zachowania w miejscach publicznych i autokarze.

- Wyjazd do Zagrody Zosia w Bieruniu – zapoznanie się z życiem zwierząt gospodarskich -strusi,

owce, kozy , króliki i inne; – warsztaty wykonywania miotełek ze strusich piór

- gry i zabawy na wolnym powietrzu

14.07.(środa)

do 800- zbiórka w szkole

- Pogadanka o bezpiecznym korzystaniu ze środków komunikacji publicznej.

- Przejazd do sali zabaw „Guliwer” -zabawy tematyczne; gry i zabawy ruchowe (dzieci zabierają

dodatkowe skarpety i koszulkę)

15.07.(czwartek)

do 800- zbiórka w szkole

- Wyjazd na całodniową wycieczkę do Dream Parku w Ochabach – zwiedzanie, kino 3D; gry i zabawy.

1700-rozchodzenie się dzieci do domu.

16.07.(piątek)

do 800- zbiórka w szkole

Zajęcia warsztatowe w szkole.

Pogadanka o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie zabaw w Nibylandii.

-przejazd do Nibylandii w K-cach Murckach– zabawy zręcznościowo-ruchowe (suche baseny z  piłeczkami,liny, sznury do wspinania, zajęcia skocznościowe) -dzieci zabierają dodatkową koszulkę i skarpetki na zmianę.

Zakończenie III tygodnia półkolonii