Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Jasełka

29 grudnia 2017

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. Także w tym roku uczniowie  wystąpili z bożonarodzeniowym przesłaniem, prezentując historię narodzin Jezusa.

Zgodnie z tradycją na scenie pojawili się  Maria i Józef, pasterze, trzej królowie oraz piękne anioły, które tego dnia zstąpiły na ziemię. Niezwykle ciekawe okazały się fragmenty nawiązujące do współczesności, które szczególnie rozbawiły publiczność, ale też skłaniały do zastanowienia nad tym, co w tym czasie jest najważniejsze.

Przedstawienie jasełkowe wywołało wiele emocji i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Zachęciło do wyciszenia i refleksji, docenienia chwil spędzonych z bliskimi  oraz  wyjątkowych momentów, które tworzą niezwykłą atmosferę.

Jasełka przygotowali uczniowie klas piątych pod kierunkiem pani Joanny Gembalczyk. Oprawą muzyczną zajęła się pani Barbara Łukasik, scenografię wykonała pani Hanna Kaszuba.