Projekt "Bezpieczne wakacje - bezpieczna woda"

10 czerwca 2016

8 czerwca klasy 6a i 6b brały udział w akcji "Bezpieczne wakacje - bezpieczna woda" organizowanej przez katowicką Straż Miejską, ratowników medycznych oraz WOPR. Przy przystani kajakowej na ul. Trzech Stawów uczniowie pod czujnym okiem strażników miejskich, ratowników medycznych i wodnych zdobywali cenne umiejętności i wiedzę.

Powszechnie wiadomo, że nauka jest najskuteczniejsza wtedy, gdy jest formą zabawy czy konkurencji. Tak było i tym przypadku. Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali zadania, dzięki którym mogli nauczyć się m. in. jak przeprowadza się resuscytację krążeniowo- oddechową, ratuje osobę tonącą oraz przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania. Drużyny za swoje dobre odpowiedzi i wypełnione zadania zostały nagrodzone upominkami przydatnymi podczas wakacyjnych wędrówek.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI CAŁE PODIUM oraz jedno wyróżnienie.

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH!!!