Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

5 grudnia 2018

3 grudnia 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Przyjechały do nas dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 91 z oddziałami integracyjnymi. Piękny występ małych artystów z grupy Pszczółki uświetnił ten dzień. Naszym gościem była także Wiktoria Jaworska uczennica klasy 2b z III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie. Wzruszyło nas profesjonalne wykonanie piosenki "Kocham Cię życie". Serdecznie gościom dziękujemy. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację TACY SAMI, gdzie dowiedzieliśmy się jak postępować w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Poznaliśmy także kilka prostych gestów z komunikacji alternatywnej MAKATON. Na zakończenie uczniowie z klasy 4 przekazali niepełnosprawnym koleżankom i kolegom "przyjazną dłoń". Po występach mogliśmy uczestniczyć w warsztatach sensorycznych, gdzie mogliśmy doświadczyć jakie problemy mają osoby z różnymi niepełnosprawnościami.