Pasowanie na Czytelnika

6 lutego 2019

4 lutego odbyło się w bibliotece szkolnej pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. W dniu pasowania chętni uczniowie naszej szkoły mogli przebrać się za postacie z ulubionych książek i ekranizacji filmowych. Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali swoje stroje i zagadki z nimi związane swoim młodszym kolegom. Przyszli czytelnicy musieli również ułożyć puzzle oraz odpowiedzieć na szereg pytań opartych na wysłuchanych wierszach i wcześniejszej prezentacji multimedialnej "Droga książki od autora do czytelnika". Po wykonaniu wszystkich zadań złożyli uroczyste ślubowanie i po raz pierwszy wypożyczyli książkę. W następnym dniu uczniowie ponownie spotkali się z bibliotekarzem i zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych oraz zasadami ich wypożyczania. Dowiedzieli się również, jak korzystać z kącika czytelniczego i komputerowego. Życzymy pierwszakom, żeby czerpały radość ze spotkania z literaturą i żeby książki pobudzały ich wyobraźnię. Pamiętajmy, że dobra książka, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami.