Rozdaj siebie innym!!!!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lutego 2020

 

Czujemy wielkie wzruszenie… a dlaczego?

 

Ważnym elementem naszych działań było przygotowanie kartek świątecznych, które w tym roku jak i poprzedniego zostały przekazane do Szpitala Geriatrycznego w Katowicach-Szopienicach. Pakując kartki przypomnieliśmy sobie spotkanie z zeszłego roku z podopiecznymi szpitala, które było wielkim przeżyciem dla dzieci i opiekunów, a również i przede wszystkim dla chorych. Połączyliśmy wtedy Jasełka , kolędowanie z Dniem Babci i Dziadka. Była radość, śpiew, rozmowy, polały się łzy wzruszenia u starszych i młodszych. Zetknięcie pokoleń…

Dzieci nie chciały wracać, a my opiekunowie czuliśmy ogromną radość i dumę.

W tym roku termin ferii pokrzyżował nam plany chociaż dzieci chciały bardzo pojechać.

 

Nie zapomnieliśmy o naszych chorych! Kartki zostały przekazane!

Wiemy, że sprawiły wiele radości i posypały się pytania kiedy przyjedziemy :-)

 

Jest nam tym bardziej miło, że otrzymaliśmy (jak i w zeszłym roku) od Pana Bogdana piękny podarek w postaci monety i życzenia. Otrzymaliśmy też wiersz, który napisał Pan Stefan Pioskowik, syn Pani Elżbiety, pensjonariuszki oddziału.

Wiersz ukaże się w najnowszym tomiku wierszy Pana Stefana wraz ze zdjęciem Mamy i otrzymaną kartką świąteczną.

Pan Stefan w korespondencji zaznaczył jak ważny i potrzebny jest kontakt osób chorych z dziećmi i ile przynosi radości, zdjęcie Jego Mamy jest najlepszym przykładem. Praca opiekunów wolontariatu, działania dzieci właśnie tej radości dostarczają.

Jest nam niezmiernie miło, poczuliśmy się wzruszeni i zaszczyceni zarówno słowami Pana Stefana, Pana Bogdana i wszystkich Podopiecznych.


Kartki świąteczne trafiły również do Podopiecznych noclegowni prowadzonej przez Stowarzyszenie św. Brata Alberta w Katowicach przy ul. Brackiej.

W tym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt z noclegownią i pewnie współpraca nasza jeszcze potrwa… :-)

 

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do listopadowo-grudniowej zbiórki: kołder, pościeli, ręczników, środków czystości i opatrunkowych.

 

Pracownicy Stowarzyszenia byli zaskoczeni ilością zebranych rzeczy. Byli bardzo wdzięczni!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają wszelkie działania Koła Wolontariatu nie tylko rzeczowo, ale również dobrym słowem.

Opiekunowie i wolontariusze.

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie