Pasowanie na Czytelnika

25 lutego 2020

19 i 25 lutego odbyło się w bibliotece szkolnej Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych.
W dniu pasowania chętni uczniowie mogli przebrać się za postacie z ulubionych książek.
Przyszli czytelnicy odpowiadali na szereg pytań opartych na wysłuchanych wierszach i wcześniejszej prezentacji multimedialnej ,,Droga książki od autora do czytelnika". Układali puzzle, rozwiązywali zagadki, zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych oraz zasadami ich wypożyczania i szanowania. Dowiedzieli się również, jak korzystać z kącika czytelniczego i komputerowego.
Po wykonaniu wszystkich zadań złożyli uroczyste ślubowanie i wypożyczyli wybraną przez siebie książkę. Dla większości z nich była to pierwsza książka wypożyczona z biblioteki. Życzymy pierwszakom, żeby czerpały radość ze spotkania z literaturą i żeby książki pobudzały ich wyobraźnię.
Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekarza szkolnego. Niektórzy z uczniów klas pierwszych brali już udział, wraz ze swoimi rodzicami, w etapie szkolnym konkursu o zasięgu ogólnopolskim - Wielka Liga Czytelników.