Masz tę moc! Darmowa książka o koronawirusie dla dzieci.

30 kwietnia 2020

Ludzie związani z rynkiem książki z inicjatywy ilustratorki Ewy Podleś stworzyli kierowaną do najmłodszych czytelników książkę o koronawirusie.

Książka dostępna jest w wersji elektronicznej do pobrania całkowicie za darmo.

Twórcy książki podkreślają, że bardzo trudno jest nam odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji, jaką jest pandemia. Środki bezpieczeństwa wprowadzone przez rząd mogą niepokoić. Nagłaśniane przez media informacje powodują, że niektórych z nas opanowuje strach i panika. Książka Masz tę moc ma za zadanie pomóc zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać. Napisana jest w sposób przystępny, odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Krótkie, proste zdania uzupełniają duże, kolorowe ilustracje.

Książkę stworzyli: Ewa Podleś, Agnieszka Frączek, Alicja Bender, Baltazar Fajto, Patrycja Herbut, Monika Kalinowska, psych. Ewelina Krupniewska, lek. med. Beata Kusak, lek. med. Justyna Laskowska, lek. wet. Wiktoria Mełges, psych. Ewelina Opalko, Basia Szymanek, Joanna Wasilewska, psych. Agnieszka Wilkaniec-Herman, Natalia Zalewska-Domitrz. E-book opublikowało Wydawnictwo Olesiejuk.

Można ją pobrać np. pod tym adresem

lub wpisać w wyszukiwarce Masz tę moc – książka o koronawirusie