Oddziały dla dzieci niepełnosprawnych

Artykuły

25 stycznia 2019

Witamy

Witamy na stronie oddziałów specjalnych SP nr 66 im. Janusza Korczaka w Katowicach. Prowadzimy oddziały dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową i afazją, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Przejdź do - Zajęcia w MBP
10 maja 2019

Zajęcia w MBP

W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w zajęciach literacko-plastycznych pod tytułem "Mały marzyciel w kosmosie". Na podstawie przeczytanej  książki o myszce, która wybiera się w kosmos, wykonywaliśmy własne prace plastyczne. Powstały ilustracje kosmosu, przestrzenne rakiety oraz - oczywiście - małe, ale odważne myszki- marzyciele.

Przejdź do - Cuda z bibuły
8 maja 2019

Cuda z bibuły

Dziś oglądaliśmy pokaz przygotowany przez gościa z Indii, który wykonywał różne ozdoby z bibuły bez użycia kleju. Byliśmy zafascynowani wykonanymi pracami, nagrodziliśmy gościa gromkimi brawami.

Przejdź do - Śniadanie wielkanocne
5 kwietnia 2019

Śniadanie wielkanocne

Jak co roku, wspólnie zasiedliśmy do uroczystego wielkanocnego śniadania. Rodzice przygotowali z tej okazji przepyszne dania, a my z nauczycielkami pięknie ozdobiliśmy stół. Celebrowaliśmy wspólny przedświąteczny czas wykonując ozdoby świąteczne. 

28 lutego 2019

Najbliższe wydarzenia - MARZEC

8.03 Wyjście do MBP na zajęcia literacko-plastyczne "Wiosna idzie, co to będzie? Jeszcze tyle śniegu wszędzie!"                    

12.03 odwiedzi nas teatr z przedstawieniem profilaktycznym, zbieramy po 5 złotych

14.03 obejrzymy teatrzyk przygotowany przez świetlicę szkolną   

21.03 klasy młodsze obchodzą Pierwszy Dzień Wiosny

27.03 koncert w MDK

Zapraszamy ☺️

 

Przejdź do - Koncert w MDK
27 marca 2019

Koncert w MDK

W środę, 27 marca, odwiedziliśmy Dom Kultury by wysłuchać koncertu muzyki filmowej. Tym razem nie skupialiśmy się na poznawaniu instrumentów czy kompozytorów, a na znanych nam melodiach z filmów i seriali. Zobaczcie, jak było...