Świetlicowe aktualności

Zabawy w domu

1. Znajdź w domu dwie ściany równoległe o szerokości co najmniej metra. Poproś rodzica o sznurek lub taśmę i przyklej końcówki do ścian w różnych odległościach i pod różnym kątem- tworząc pajęczynę. Możesz teraz spróbować przejść… tylko uważaj! Nie dotknij sznurków J Miłej zabawy!

2. Poproś rodziców o biurowe karteczki samoprzylepne. Zaproś rodzeństwo do zabawy. Narysujcie na karteczkach po dwa takie same obrazki  (co tylko wyobraźnia podpowie), im więcej par narysujecie, tym dłuższa zabawa. Następnie porozklejajcie je w różnych miejscach w domu. Zabawa polega, że na słowo start zaczynamy szukać par. Kto znajdzie więcej- wygrywa!

3. Zaproś do zabawy rodzeństwo. Rysuj palcem na plecach siostry/brata dowolny obrazek. Ich zadaniem jest zgadnąć co narysowałeś. Możesz zacząć od prostych rysunków: słońce, kwiat, serce. Po jakimś czasie zamieńcie się rolami. Możecie liczyć punkty i wymieniać na nagrody- oczywiście u mamy :)

Wykreślanki, łamigłówki

Moi drodzy – jeśli lubicie wykreślanki, łamigłówki przesyłam Wam link do strony, gdzie
ciekawe zadania przygotowane są do wydruku.

Krzyżówka wiosena

KRZYŻÓWKA WIOSENNA

Rozwiąż krzyżówkę i odczytaj hasło.

1.Kukła, palona i topiona na wiosnę.
2.Część topniejącego lodu, znajdującego się na rzecze.
3.Miesiąc w którym rozpoczyna się lato.
4.Kwiat wyłaniający się za śniegu.
5.Kotki, które rosną na drzewach.
6.Ptak, symbolizujący wiosnę.

Zagadki

Zagadki obrazkowe

Na dzień dzisiejszy zamieszczam dla Was zagadki obrazkowe, bez konieczności
drukowania czy odrysowywania. Wystarczy kliknąć na odpowiedni obrazek i
rozwiązać go, patrząc w ekran komputera. Pamiętajmy by zachować
odpowiednią odległość od ekranu komputera, oraz odpowiednio zorganizować
czas spędzany przed ekranem. Rozwiązywanie wszelakich zagadek logicznych
wymagających od nas myślenia, jest świetnym treningiem dla naszego mózgu.
Pamiętajmy by zarówno dorośli jak i dzieci co jakiś czas pobudzały swój umysł
do myślenia. Poprawi to wydajność naszej późniejszej pracy.
(Dla chętnych i mających możliwość dzieci, zamieszczone są dodatkowe zagadki
logiczne, tekstowe czy obrazkowe, na naszym świetlicowym facebooku)

Wiosenne bazie

WIOSENNE BAZIE

W nawiązaniu do tematyki wiosennej i „Portretu Pani Wiosny”, który zamieszczony jest na naszym świetlicowym facebooku, zachęcam do wykonania wiosennych bazi.

Bazie kotki to bardzo charakterystyczne kwiatostany wierzby. Najbardziej znana wierzba to oczywiście wierzba iwa i to właśnie ona ukazuje nam jedne z najpiękniejszych i najbardziej znanych kwiatostanów tych roślin. Wierzby występują w formie drzew, krzewów oraz krzewinek. Wierzby są charakterystyczne dla polskiego krajobrazu, ale tylko nieliczne zasługują na uwagę ze względu na kwiatostan. Na świecie doliczono się setek gatunków wierzby z czego w Polsce na naturalnych stanowiskach, występuje prawie 30 gatunków

Materiały i przybory:

• biały papier – 2 kartki A4
  • bibuła: błękitna, niebieska, zielona, żółta
  • czarny flamaster lub marker
  • klej
  • nożyczki

Kolorową bibułę tniemy na prostokąty i naklejamy na białej kartce papieru. Tak powstanie piękne tło pracy.

Na drugiej białej kartce papieru rysujemy czarnym flamastrem lub markerem kilka gałązek bazi. Wycinamy ale tak, by pozostał spory biały brzeg dookoła bazi. Dzieciom się spodoba, że nie trzeba być bardzo dokładnym:)

Rysujemy wazon na białym papierze i zapełniamy go czarnymi, poziomymi paskami. Wycinamy, również z białym marginesem.
Wazonik oraz wycięte gałązki bazi naklejamy na przygotowanym tle.