Oddziały dla dzieci z niepełnosprawnością

25 stycznia 2019

Witamy

Witamy na stronie oddziałów specjalnych SP nr 66 im. Janusza Korczaka w Katowicach. Prowadzimy oddziały dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową i afazją, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

15 września 2019

Najbliższe wydarzenia WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK

17.09.2019 - Ogłoszenie konkursu: “Bezpieczni na drodze”

18.09.2019 - Koncert w MDK

27.09.2019 - Festyn rodzinny

30.09.2019 - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30.09.2019 - Dzień Chłopaka

04.10.2019 - Wyjście do MBP na zajęcia literacko-plastyczne

11.10.2019 - Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

15.10.2019 - Światowy Dzień Mycia Rąk

17.10.2019 - Spotkanie z pisarką Panią Moniką Czoik - Nowicką

21.10.2019 - Dzień kartofla - kartoflowe love

11 października 2019

Atrakcyjny piątek

Dzisiejszy dzień obfitował w ciekawe wydarzenia. Zaraz rano uroczyście przywitaliśmy naszych nauczycieli i panie pomoce, składając im najserdeczniejsze życzenia z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Z tej okazji wzięliśmy również udział w akademii, podczas której uczniowie klas VII zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany z myślą o pracownikach szkoły.
Na tym nie zakończyły się jeszcze życzenia i gratulacje, ponieważ przed nami było jeszcze składanie życzeń dziewczynkom z okazji międzynarodowych obchodów ich święta. Dziewczynki otrzymały przygotowane przez chłopców drobne upominki oraz słodycze.
Aby jednak dzień nie upłynął nam wyłącznie pod znakiem słodkości, przygotowaliśmy samodzielnie zdrowe i pyszne kanapki. Pamiętaliśmy o higienie i właściwym zachowaniu się przy stole. Powstały pyszne, ale i fantazyjne kanapki, które możecie podziwiać w naszej galerii. Walory wizualne nie przesłoniły jednak smakowych i wszystkie kanapki szybko zniknęły ze stołów...
4 października 2019

Zajęcia w MBP

4 października odwiedziliśmy bibliotekę, by wziąć udział w zajęciach powiązanych tematycznie ze zbliżającym się DNIEM KOLEJARZA. Podczas zajęć literacko- plastycznych poznaliśmy książki o pociągach, jedną z nich przybliżyła nam pani prowadząca zajęcia. Mogliśmy wypożyczyć wybrane pozycje. Następnie wykonaliśmy wagoniki pociągu, ozdabialiśmy je w wybrany sposób tak, by powstał jeden pociąg. Zobaczcie w galerii, jaką piękną pracę wykonaliśmy.

2 października 2019

Sałatka owocowa

Jesień to czas nie tylko długich wieczorów i robienia ludzików z kasztanów, ale i przeziębień. W szkole uczymy się, jak dbać o zdrowie oraz jak planować posiłki, by były pożywne i dostarczały nam niezbędnych witamin. Wszystkie klasy przygotowały więc sałatkę owocową. Poznaliśmy owoce z naszych sadów, uczyliśmy się smacznie je łączyć. Podczas przygotowania posiłku pamiętaliśmy też o higienie i estetyce podania. Sałatka wyszła pyszna, wszyscy zachwycali się jej smakiem.

30 września 2019

Dzień Chłopaka

30 września wszyscy obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKA. Z tej okazji dziewczynki wraz z nauczycielkami przygotowały dla naszych chłopców laurki i słodki poczęstunek. Były życzenia, uściski i smakołyki. Naszym uczniom życzymy wszystkiego najlepszego i fantastycznych prezentów.