Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Koncerty w MDK

Koncerty w MDK

7 listopada 2016

TERMINY KONCERTÓW dla uczniów klas I-III i oddziałów dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową w MDK w Katowicach z udziałem Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”

21.09.2016r.
Muzyka opowiada i maluje.

Prezentacja wybranych utworów muzyki programowej oddziaływującej na wyobraźnię młodego słuchacza.

12.10.2016r.
Wioliniana – czyli o muzyce skrzypcowej.

Odbywający się co 5 lat Konkurs skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego jest okazją do zaprezentowania uczniom wybitnych dzieł literatury skrzypcowej.

16.11.2016r.
Tajemnice instrumentów muzycznych.

Przedstawienie wybranych instrumentów muzycznych, ich budowy, sposobów gry, ciekawych przykładów literatury muzycznej.

14.12.2016r.
Muzyczne prezenty pod choinkę.

Prezenty muzyczne, czyli najpiękniejsze utwory opowiadające o zimie, świętach, choince.

11.01.2017r.
O tańcu dawniej i dziś

Prezentacja form muzyki tanecznej. Taniec stylizowany na przestrzeni wieków.

08.02.2017r.
Muzyczne abecadło.

Z czego składa się muzyka? Czyli o melodii, rytmie, harmonii i innych elementach dzieła muzycznego.

15.03.2017r.
Portrety kompozytorów – Edward Grieg

Koncert muzyki Edwarda Griega z okazji 110 rocznicy śmierci kompozytora.

12.04.2017r.
Polifonia i homofonia – czyli o porządkowaniu materiału dźwiękowego

Wyjaśnienie uczniom podstaw faktury utworu pomoże w głębszym i bardziej świadomym odbiorze dzieła muzycznego.

10.05.2017r.
Muzyka słonecznej Hiszpanii.

Prezentacja utworów najwybitniejszych kompozytorów muzyki hiszpańskiej.

14.06.2017r.
Quiz muzyczny.

Podsumowanie cyklu w formie quizu jest formą zabawy muzycznej, w której uczniowie sprawdzają nabyte wiadomości o muzyce i sztuce.