Szkolne Koło Wolontariatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

26 kwietnia 2021

Podziękowania

31 marca 2021

zbiórka artykułów dla Oddziałów covidowych

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice, Opiekunowie!

 

Kolejny raz zwracamy się z prośbą o udział w zbiórce artykułów dla Oddziałów covidowych.

Ostatni czas przyniósł wzrost zachorowań. W szpitalach mamy dużo więcej chorych, pracownicy służby zdrowia pracują intensywnie i z wielkim poświeceniem. Nasza ostatnia zbiórka przyniosła duże rezultaty, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Opisywaliśmy działania na stronie szkoły w zakładce wolontariat, dlatego tym razem również liczymy na dobre serca naszej szkolnej społeczności .

 

ZBIÓRKA TRWA OD 30 03.21 DO 15.04.21

 

Artykuły uzgodnione ze szpitalem, można przynosić do szkoły na portiernię.

Szkoła czynna jest do godziny 16;00.

Prosimy o włożenie kartki z imieniem, nazwiskiem i klasą żeby nie pominąć nikogo w punktach z zachowania.

 

POSIMY O NASTĘPUJĄCE ARTYKUŁY

- kawa rozpuszczalna i ziarnista

- napoje - energetyki

- batony - czekoladowe, musli, bądź inne przekąski

- mleko w kartonach UHT, 3,2 lub 2 %, ew. mleczko do kawy.

- woda

Z góry dziękujemy za włączenie się do akcji, życzymy zdrowia!

Szkolne Koło Wolontariatu

Przejdź do - Z działań Koła Wolontariatu…..
12 marca 2021

Z działań Koła Wolontariatu…..

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, opiekunom za zaangażowanie się w zbiórkę artykułów dla Szpitala covidowego. Darów było tak dużo, że postanowiliśmy podzielić je między szpital MSWiA w Katowicach oraz Szpital Specjalistyczny w Chorzowie. Nie zapomnieliśmy też o naszych znajomych z Noclegowni Brata Alberta z ul. Brackiej w Katowicach. W trudnym czasie wielu potrzebuje pomocy, dlatego cieszymy się, że nasza szkoła zawsze staje na wysokości zadania dzięki ludziom o dobrych sercach.

 

W okresie świątecznym, który jest zawsze czasem szczególnym, jak co roku, przygotowaliśmy kartki świąteczne z życzeniami. Za trud w przygotowanie pięknych kartek i przyniesienie ich do szkoły bardzo dziękujemy dzieciom i całym rodzinom, bo wiele osób było w to zaangażowanych.

 

Kochani, nie wierzyliśmy, z początku, że uda się do końca spełnić nasze pomysły, ale… udało się!!!

Nie poddaliśmy się! Telefony, prośby, maile poskutkowały! Do naszych pięknych kartek świątecznych mogliśmy dołączyć słodki świąteczny upominek.

Powstała AKCJA – PIERNICZEK DOBRA dzięki uprzejmości właścicieli piekarni CHLEBUŚ z Tysiąclecia, piekarni GERLACH z Rudy Śląskiej ( sklep też jest na Tysiącleciu) oraz piekarni KONOWOŁ z Piekar Śląskich. Te dobre Anioły naszego pomysłu, upiekły pyszne pierniki, które dołączone były do kartek świątecznych. JESTEŚMY BARDZO ZA TO WDZIĘCZNI!

A nasze Dobre Duszki Wolontariuszki Nadia, Martyna, Natasza, Kinga, Nadia i Sara wraz z opiekunami wklejały życzenia do kartek, dzieliły kartki, pakowały pierniczki ( 90 paczuszek)

i przygotowywały naszą świąteczną niespodziankę, aby wyruszyła w drogę do chorych i służby zdrowia. Przez kilka dni było pracowicie i bardzo wesoło.

Nasza świąteczna niespodzianka pojechała do szpitali… W szpitalu w Chorzowie dziękował sam Pan Dyrektor i Pan Rzecznik Prasowy, za zbiórkę i świąteczną niespodziankę. Szpital MSWiA zadzwonił do szkoły, z wyrazami wdzięczności.

 

Oczywiście nie zapomnieliśmy w święta o naszych dobrych znajomych z Domu Opieki przy Szpitalu Jana Pawła II w Katowicach. Nasi Kochani Seniorzy też otrzymali kartki z życzeniami. Wiemy, że sprawiają im wiele radości.

 

Kończąc słowami naszego patrona szkoły Janusza Korczaka – jeszcze raz wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!

 

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał.

Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o innych”

J. Korczak

 

Opiekunowie Koła Wolontariatu wraz z Wolontariuszami.

2 czerwca 2020

WOLONTARIAT „ROZDAJ SIEBIE INNYM”

AKCJA TRWA!!!

Przedłużamy nadsyłanie prac do soboty 6.06.2020

 

Dzień dobry wszystkim Uczniom naszej szkoły, młodszym i starszym.

 

Obecna sytuacja z koronawirusem obróciła świat do góry nogami i pokrzyżowała wiele planów, również tych, które były zamiarem Szkolnego Koła Wolontariatu. Były to między innymi działania na rzecz bezdomnych i warsztaty z nimi, spotkanie z chorymi - seniorami, zbiórkę na śniadanie wielkanocne i wielki kiermasz przedświąteczny z babeczkami i ozdobami świątecznymi, do którego były już przymiarki i przygotowania. Nie wiedzieliśmy ile potrwa nauka zdalna. Każdy musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Jednak nasze pomysły nie zostaną zapomniane, zrealizujemy je w przyszłości.

Natomiast teraz chcieliśmy zaproponować Wam coś, co mamy nadzieję przyniesie radość osobom chorym, ale też tym, którzy się nimi zajmują, opiekują. I to nie tylko w czasie koronawirusa. Bo ludzie chorzy są zawsze, a pracownicy służby zdrowia, też pracują nie tylko teraz :-)

 Nasza propozycja jest następująca:

Prosimy przygotować prace:

- Mogą to być prace plastyczne, dowolną techniką.

- Mogą to być również napisane życzenia, podziękowania, wiersze, czy inne formy, które sprawią radość i przyjemność chorym albo wszystkim pracownikom służby zdrowia.

- Kto chce może zaśpiewać piosenkę i nagrać ją, nagrać filmik z wierszem. ( jeżeli będzie tam Wasz wizerunek – proszę do maila dołączyć, zgodę rodziców, opiekunów na udostępnienie. Inne prace z góry traktujemy jako możliwe do publikacji).

- Prosimy, żeby prace były w formacie A4 lub A5.

- Filmik nie dłuższy niż minutka … no minutka i 30 sekund ;-)

- Można wykonać dwie prace- dla chorego i pracownika służby zdrowia.

- Podpiszcie się na swoich dziełach imieniem i klasą, przedstawcie się imieniem na filmiku. To zawsze miłe, a osoby starsze zapamiętują z radością imiona dzieci. Już coś o tym wiemy :-)

 I TERAZ UWAGA!!! Prace wysyłamy od 25.05 20 do 03.06.20

Klasy młodsze I – III oraz klasa IV A - wysyłają prace do pani Karoliny Miłkowskiej

mail karolina.milkowska@sp66katowice.pl

Klasa IV B, klasy V – VI i klasy dzieci niepełnosprawnych -wysyłają do pani Joanny Gembalczyk

joanna.gembalczyk@sp66katowice.pl

Klasy VII I VIII wysyłają do pana Marcina Parlickiego

marcin.parlicki@sp66katowice.pl

PROSIMY O WYRAŹNE ZDJĘCIA.

 Wasze prace zostaną zebrane. Ich dalszymi losami zajmą się, pod okiem koordynatorów, najstarsi wolontariusze z klas VIII.

Powstanie z nich prezentacja , albo i prezentacje, które prześlemy chorym i pracownikom, do zaprzyjaźnionego z nami Szpitala im. Jana Pawła II w Katowicach -Szopienicach, ale pewnie nie tylko tam :-), bo pracowników służby zdrowia nie brakuje wśród naszych rodzin, którzy mogą je przekazać. My się o to postaramy.

Drodzy uczniowie naszej szkoły! Wolontariat - to bezinteresowne działanie na rzecz innych. To pomysły, inicjatywa i chęci! Nie liczy się na zapłatę, nagrody pochwały. I nawet jeśli nie jesteście członkami Koła Wolontariatu, to teraz możemy poczuć się nimi wszyscy.

Naszą nagrodą będzie radość i wdzięczność wszystkich , którym ją sprawimy, angażując się w to przedsięwzięcie.

ZACHĘCAMY DO DZIAŁANIA I POZDRAWIAMY

Opiekunowie szkolnego Koła Wolontariatu oraz Wolontariusze młodsi i starsi.

Przejdź do - Rozdaj siebie innym!!!!
24 lutego 2020

Rozdaj siebie innym!!!!

 

Czujemy wielkie wzruszenie… a dlaczego?

 

Ważnym elementem naszych działań było przygotowanie kartek świątecznych, które w tym roku jak i poprzedniego zostały przekazane do Szpitala Geriatrycznego w Katowicach-Szopienicach. Pakując kartki przypomnieliśmy sobie spotkanie z zeszłego roku z podopiecznymi szpitala, które było wielkim przeżyciem dla dzieci i opiekunów, a również i przede wszystkim dla chorych. Połączyliśmy wtedy Jasełka , kolędowanie z Dniem Babci i Dziadka. Była radość, śpiew, rozmowy, polały się łzy wzruszenia u starszych i młodszych. Zetknięcie pokoleń…

Dzieci nie chciały wracać, a my opiekunowie czuliśmy ogromną radość i dumę.

W tym roku termin ferii pokrzyżował nam plany chociaż dzieci chciały bardzo pojechać.

 

Nie zapomnieliśmy o naszych chorych! Kartki zostały przekazane!

Wiemy, że sprawiły wiele radości i posypały się pytania kiedy przyjedziemy :-)

 

Jest nam tym bardziej miło, że otrzymaliśmy (jak i w zeszłym roku) od Pana Bogdana piękny podarek w postaci monety i życzenia. Otrzymaliśmy też wiersz, który napisał Pan Stefan Pioskowik, syn Pani Elżbiety, pensjonariuszki oddziału.

Wiersz ukaże się w najnowszym tomiku wierszy Pana Stefana wraz ze zdjęciem Mamy i otrzymaną kartką świąteczną.

Pan Stefan w korespondencji zaznaczył jak ważny i potrzebny jest kontakt osób chorych z dziećmi i ile przynosi radości, zdjęcie Jego Mamy jest najlepszym przykładem. Praca opiekunów wolontariatu, działania dzieci właśnie tej radości dostarczają.

Jest nam niezmiernie miło, poczuliśmy się wzruszeni i zaszczyceni zarówno słowami Pana Stefana, Pana Bogdana i wszystkich Podopiecznych.


Kartki świąteczne trafiły również do Podopiecznych noclegowni prowadzonej przez Stowarzyszenie św. Brata Alberta w Katowicach przy ul. Brackiej.

W tym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt z noclegownią i pewnie współpraca nasza jeszcze potrwa… :-)

 

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do listopadowo-grudniowej zbiórki: kołder, pościeli, ręczników, środków czystości i opatrunkowych.

 

Pracownicy Stowarzyszenia byli zaskoczeni ilością zebranych rzeczy. Byli bardzo wdzięczni!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają wszelkie działania Koła Wolontariatu nie tylko rzeczowo, ale również dobrym słowem.

Opiekunowie i wolontariusze.