Szkolne Koło Wolontariatu

2 czerwca 2020

WOLONTARIAT „ROZDAJ SIEBIE INNYM”

AKCJA TRWA!!!

Przedłużamy nadsyłanie prac do soboty 6.06.2020

Dzień dobry wszystkim Uczniom naszej szkoły, młodszym i starszym.

Obecna sytuacja z koronawirusem obróciła świat do góry nogami i pokrzyżowała wiele planów, również tych, które były zamiarem Szkolnego Koła Wolontariatu. Były to między innymi działania na rzecz bezdomnych i warsztaty z nimi, spotkanie z chorymi - seniorami, zbiórkę na śniadanie wielkanocne i wielki kiermasz przedświąteczny z babeczkami i ozdobami świątecznymi, do którego były już przymiarki i przygotowania. Nie wiedzieliśmy ile potrwa nauka zdalna. Każdy musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Jednak nasze pomysły nie zostaną zapomniane, zrealizujemy je w przyszłości.

Natomiast teraz chcieliśmy zaproponować Wam coś, co mamy nadzieję przyniesie radość osobom chorym, ale też tym, którzy się nimi zajmują, opiekują. I to nie tylko w czasie koronawirusa. Bo ludzie chorzy są zawsze, a pracownicy służby zdrowia, też pracują nie tylko teraz :-)

Nasza propozycja jest następująca:

Prosimy przygotować prace:

- Mogą to być prace plastyczne, dowolną techniką.

- Mogą to być również napisane życzenia, podziękowania, wiersze, czy inne formy, które sprawią radość i przyjemność chorym albo wszystkim pracownikom służby zdrowia.

- Kto chce może zaśpiewać piosenkę i nagrać ją, nagrać filmik z wierszem. ( jeżeli będzie tam Wasz wizerunek – proszę do maila dołączyć, zgodę rodziców, opiekunów na udostępnienie. Inne prace z góry traktujemy jako możliwe do publikacji).

- Prosimy, żeby prace były w formacie A4 lub A5.

- Filmik nie dłuższy niż minutka … no minutka i 30 sekund ;-)

- Można wykonać dwie prace- dla chorego i pracownika służby zdrowia.

- Podpiszcie się na swoich dziełach imieniem i klasą, przedstawcie się imieniem na filmiku. To zawsze miłe, a osoby starsze zapamiętują z radością imiona dzieci. Już coś o tym wiemy :-)

I TERAZ UWAGA!!! Prace wysyłamy od 25.05 20 do 03.06.20

Klasy młodsze I – III oraz klasa IV A - wysyłają prace do pani Karoliny Miłkowskiej

mail karolina.milkowska@sp66katowice.pl

Klasa IV B, klasy V – VI i klasy dzieci niepełnosprawnych -wysyłają do pani Joanny Gembalczyk

joanna.gembalczyk@sp66katowice.pl

Klasy VII I VIII wysyłają do pana Marcina Parlickiego

marcin.parlicki@sp66katowice.pl

PROSIMY O WYRAŹNE ZDJĘCIA.

Wasze prace zostaną zebrane. Ich dalszymi losami zajmą się, pod okiem koordynatorów, najstarsi wolontariusze z klas VIII.

Powstanie z nich prezentacja , albo i prezentacje, które prześlemy chorym i pracownikom, do zaprzyjaźnionego z nami Szpitala im. Jana Pawła II w Katowicach -Szopienicach, ale pewnie nie tylko tam :-), bo pracowników służby zdrowia nie brakuje wśród naszych rodzin, którzy mogą je przekazać. My się o to postaramy.

Drodzy uczniowie naszej szkoły! Wolontariat - to bezinteresowne działanie na rzecz innych. To pomysły, inicjatywa i chęci! Nie liczy się na zapłatę, nagrody pochwały. I nawet jeśli nie jesteście członkami Koła Wolontariatu, to teraz możemy poczuć się nimi wszyscy.

Naszą nagrodą będzie radość i wdzięczność wszystkich , którym ją sprawimy, angażując się w to przedsięwzięcie.

ZACHĘCAMY DO DZIAŁANIA I POZDRAWIAMY

Opiekunowie szkolnego Koła Wolontariatu oraz Wolontariusze młodsi i starsi.

24 lutego 2020

Rozdaj siebie innym!!!!

Czujemy wielkie wzruszenie… a dlaczego?

Ważnym elementem naszych działań było przygotowanie kartek świątecznych, które w tym roku jak i poprzedniego zostały przekazane do Szpitala Geriatrycznego w Katowicach-Szopienicach. Pakując kartki przypomnieliśmy sobie spotkanie z zeszłego roku z podopiecznymi szpitala, które było wielkim przeżyciem dla dzieci i opiekunów, a również i przede wszystkim dla chorych. Połączyliśmy wtedy Jasełka , kolędowanie z Dniem Babci i Dziadka. Była radość, śpiew, rozmowy, polały się łzy wzruszenia u starszych i młodszych. Zetknięcie pokoleń…

Dzieci nie chciały wracać, a my opiekunowie czuliśmy ogromną radość i dumę.

W tym roku termin ferii pokrzyżował nam plany chociaż dzieci chciały bardzo pojechać.

Nie zapomnieliśmy o naszych chorych! Kartki zostały przekazane!

Wiemy, że sprawiły wiele radości i posypały się pytania kiedy przyjedziemy :-)

Jest nam tym bardziej miło, że otrzymaliśmy (jak i w zeszłym roku) od Pana Bogdana piękny podarek w postaci monety i życzenia. Otrzymaliśmy też wiersz, który napisał Pan Stefan Pioskowik, syn Pani Elżbiety, pensjonariuszki oddziału.

Wiersz ukaże się w najnowszym tomiku wierszy Pana Stefana wraz ze zdjęciem Mamy i otrzymaną kartką świąteczną.

Pan Stefan w korespondencji zaznaczył jak ważny i potrzebny jest kontakt osób chorych z dziećmi i ile przynosi radości, zdjęcie Jego Mamy jest najlepszym przykładem. Praca opiekunów wolontariatu, działania dzieci właśnie tej radości dostarczają.

Jest nam niezmiernie miło, poczuliśmy się wzruszeni i zaszczyceni zarówno słowami Pana Stefana, Pana Bogdana i wszystkich Podopiecznych.

Kartki świąteczne trafiły również do Podopiecznych noclegowni prowadzonej przez Stowarzyszenie św. Brata Alberta w Katowicach przy ul. Brackiej.

W tym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt z noclegownią i pewnie współpraca nasza jeszcze potrwa… :-)

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do listopadowo-grudniowej zbiórki: kołder, pościeli, ręczników, środków czystości i opatrunkowych.

Pracownicy Stowarzyszenia byli zaskoczeni ilością zebranych rzeczy. Byli bardzo wdzięczni!

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają wszelkie działania Koła Wolontariatu nie tylko rzeczowo, ale również dobrym słowem.

Opiekunowie i wolontariusze.