Przejdź do - "Pomimo wszystko" - 29.09.2023 r. Wolontariat
4 października 2023

"Pomimo wszystko" - 29.09.2023 r. Wolontariat

29.09.2023 r.

Dzień był radosny i pełen aktywności !
Pogoda spisała się na medal, a wszystkim dopisywał dobry humor i nie opuszczał nikogo do końca dnia.
Wolontariusze zaangażowani byli w pomoc przy organizacji imprezy, a także pomagali w opiece nad osobami z niepełnosprawnościami angażując się w różne aktywności fizyczne.
Drużyna Wolontariatu + klasy specjalne naszej szkoły wygrała mecz 8 - 4 z drużyną Ministrantów :-)))
Dzień uważamy za bardzo udany !!! :-)))

3 grudnia 2021

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
W działalność naszego szkolnego koła wolontariatu "Rozdaj siebie innym",zaangażowana jest duża część społeczności szkolnej - jest to więc nasze święto!

29 listopada 2021

AKCJA WOLONTARIATU - ŚWIĄTECZNIE I RADOŚNIE

DROGIE DZIECI, SZANOWNI RODZICE, OPIEKUNOWIE

Przed nami piękny czas świąt Bożego Narodzenia. Nasza szkoła, jak co roku chce umilić ten czas ludziom chorym, samotnym, starszym oraz tym, którzy opiekują się nimi.

Dlatego ogłaszamy AKCJĘ – ŚWIĄTECZNIE I RADOŚNIE.

W tym roku skupiamy się PRZEDE WSZYSTKIM na drobnych ozdobach świątecznych, wykonanych np. z masy solnej i foremek ( mała podpowiedź – np. pomalowanych lakierem do paznokci – świetnie się sprawdza;-)) ), z dziurką, gdzie można przywiązać sznureczek, bombkach i innych tego typu ozdobach. Prosimy żeby były to rzeczy małe gabarytowo, które można zapakować w ozdobny woreczek. Ilość dowolna, DUŻA – mile widziana, mamy dużo osób do obdarowania.

Prosimy też o kartki świąteczne, wykonane starannie, własnoręcznie na twardym papierze, bloku technicznym. Prosimy zwrócić uwagę, czy kartka otwiera się w odpowiednia stronę. Nie wypisujemy życzeń, gdyż będą one wklejone z pozdrowieniami od całej społeczności szkolnej.

Nasze prace na pewno spodobają się obdarowanym, przyniosą im wiele radości i ogromnych wzruszeń, o których osobiście dowiadujemy się . Wiemy, że na nie czekają!!!!

AKCJA TRWA OD 1.12.21 do 17.12.21

Ozdoby i kartki przynosimy do p. Joanny Gembalczyk, p. Patrycji Mikołajczyk ( świetlica),

p. Marcina Parlickiego, a także do wychowawców klas, którym dziękujemy za pomoc.

Rzeczy przynosimy w woreczkach, kopertach, podpisane na osobnych kartkach imieniem, nazwiskiem klasą.

6 października 2021

pomoc w zbiórce środków

Drogie Dzieci. Rodzice, Opiekunowie!!!!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie działań wolontariatu naszej szkoły. W tym roku spośród wielu zaplanowanych akcji za cel postawiliśmy sobie pomoc w zbiórce środków na ratowanie życia 7-letniej Amelki Wolak walczącej z nowotworem mózgu.
Dziewczynka w tym roku miała podjąć naukę w pierwszej klasie w SP nr 33 na osiedlu Witosa. Choroba pokrzyżowała te plany.
24 października wspomniana powyżej placówka oświatowa i mieszkańcy osiedla organizują kiermasz wypieków, rękodzieła i szereg pokazów, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Amelki.
Liczymy na Państwa pomoc w tej kwestii. Wiemy, że wiele osób ma talent; tworzycie Państwo różnego rodzaju ozdoby, stroiki, figurki itd.. Organizujemy zbiórkę takich wyrobów, aby wystawić je do sprzedaży na imprezie organizowanej na osiedlu Witosa. Angażowanie dzieci w pomoc przy wyrobie takich produktów jest nieodzownym atutem wyrabiania w nich empatii i wrażliwości. Nie bądźmy obojętni, stańmy po stronie nadziei w tej nierównej walce o ludzkie życie- tak młode życie.

Rzeczy można przynosić do 22.10.21 do pani Joanny Gembalczyk, pani Justyny Marczuk, pana Marcina Parlickiego, w świetlicy do pani Patrycji Mikołajczyk. Można też zostawić u wychowawcy klasy. Prosimy o włożenie karteczki z imieniem nazwiskiem i klasą.

Z góry dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami.

26 kwietnia 2021