Jesteś tutaj: Start / Samorząd uczniowski

12 czerwca 2024

DZIEŃ BEZ PLECAKA

4 czerwca obchodziliśmy DZIEŃ BEZ PLECAKA.

Tego dnia nasi uczniowie mogli przynieść swoje książki i pomoce w innej formie niż plecak. Wykazali się ciekawymi i wspaniałymi pomysłami.

To był naprawdę wesoły dzień, pełen inspiracji.

Przejdź do - XIV Zlocie Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych województwa śląskiego
30 maja 2024

XIV Zlocie Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych województwa śląskiego

28 maja 2024 Nasi uczniowie wzięli udział w  XIV Zlocie Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych województwa śląskiego.

Tegoroczny temat to: „ Eko – uczeń. Razem kreujemy klimatyczną świadomość w szkole”.

Zlot odbył się w Szkole Podstawowej nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Ligonia w Katowicach. Reprezentowali nas Paulina oraz Adam i Mikołaj, którzy wzięli udział w debacie na forum. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem dyskusji i posiadanej wiedzy o ekologii i biologii. Nasze gratulacje!

Cele zlotu:

· uświadomienie konieczności podjęcia działań na rzecz poprawy klimatu naszej planety

· poszerzenie wiedzy na temat antropogenicznych zmian klimatu

· aktywizacja młodzieży w życiu naszego regionu,

· rozwijanie samorządności, kreatywności i asertywności młodych ludzi,

· nawiązanie współpracy między samorządami oraz opiekunami samorządów uczniowskich,

· kształtowanie postaw zaangażowania społecznego,

· budowanie klimatu w szkole

Przejdź do - Dzień chłopaka i dzień kobiet

Dzień chłopaka i dzień kobiet

Z okazji Dnia chłopaka wybieraliśmy w każdej klasie Gentlemana klasowego, a z okazji Dnia kobiet Koleżankę z klasą.

30 kwietnia 2024

Dzień bez ocen

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego i pomysłów uczniów, w naszej szkole w ciągu roku szkolnego obchodzimy wiele dni nietypowych np. W kwietniu obchodziliśmy Dzień bez ocen.

Przejdź do - Uroczystość Przekazania Nowego Sztandaru Szkole
12 marca 2024

Uroczystość Przekazania Nowego Sztandaru Szkole

12 marca obchodziliśmy w szkole  uroczystość związaną z przekazaniem Nowego Sztandaru szkole.

Zaangażowanie, entuzjazm i wspólna radość sprawiły, że to wydarzenie było wyjątkowe i niezapomniane.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w występach, nauczycielom za trud włożony w ich przygotowanie, rodzicom za wsparcie, jak również wszystkim pracownikom za organizację i wsparcie logistyczne. Jesteśmy wspaniałą społecznością, która potrafi razem celebrować i tworzyć niezapomniane chwile.