Konkursy i imprezy literackie

12 września 2016

Planowane zajęcia, konkursy i imprezy literackie w bibliotece szkolnej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - wrzesień

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik

Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 - listopad

Światowy Dzień Pluszowego Misia - listopad

Droga książki od autora do czytelnika: zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 1 - styczeń

Pasowanie na Czytelnika uczniów klas 1 - luty

Budowa książki: prezentacja multimedialna dla uczniów klas 3 – marzec

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci: konkurs dla uczniów klas 3 "Baśniowy świat  Hansa Christiana Andersena" -
 kwiecień

Już pięknie czytam: konkurs dla uczniów klas 2 – maj

Bibliotekarz ogłasza na bieżąco i przygotowuje chętnych uczniów do udziału
w międzyszkolnych konkursach czytelniczych.

4 grudnia 2018

Pozaszkolne imprezy literackie

Spotkanie autorskie z p. Gabrielą Kotas z cyklu „Gabrysia - dzieciom”

Księgarnia TAK Czytam w Katowicach

(3-go Maja 13)

26.11.2018r. godz. 9.30 kl. 2a

29.11.2018r. godz. 9.00 kl. 2b

A tak zachęcała p. Gabrysia do udziału w spotkaniu:
„Spotkanie ma na celu zapoznanie dzieci z treścią książek mojego autorstwa, oraz zachęcenie dzieci do rozmowy i wspólnej zabawy.  Podczas spotkania rozmawiam z uczestnikami m. in. na temat tego, jak powstaje książka.
Opowiadam o mojej pasji, jaką jest pisanie dla dzieci, oraz podróżowanie po kraju w celu spotykania się z małymi czytelnikami.
W nawiązaniu do każdej z książek – rozmawiamy m. in. o porach roku, o dobrych uczynkach i rodzinie.
Podczas opowiadania o książce „Misie Gabrysie” dzieci biorą udział w inscenizacji kukiełkowej, z pomocą misiów wykonanych przeze mnie na szydełku.
Rozmawiamy także o przyjaźni i odpowiedzialności.
Na zakończenie spotkania czytam dzieciom wiersz lub opowiadanie, jeszcze nie publikowane i proszę o wykonanie ilustracji, ponieważ moje książki są często ilustrowane przez dzieci, które brały już udział w spotkaniach, na terenie całego kraju.”