Konkursy i imprezy literackie

12 września 2016

Planowane zajęcia, konkursy i imprezy literackie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - wrzesień
Wielka Liga Czytelników: rozpoczęcie szkolnego etapu ogólnopolskiego konkursu - październik
Eliminacje do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 - październik
Przystąpienie do całorocznego projektu czytelniczego Certyfikat Wielkiej Ligi „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"  - listopad
Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 - listopad
Światowy Dzień Pluszowego Misia - listopad
Droga książki od autora do czytelnika: prezentacja multimedialna dla klas 1 - styczeń
Pasowanie na Czytelnika uczniów klas 1 - luty
Budowa książki: prezentacja multimedialna dla uczniów klas 3 - marzec
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci: konkurs "Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena" - kwiecień
Już pięknie czytam: konkurs dla uczniów klas 2 - maj
Bibliotekarz ogłasza na bieżąco i przygotowuje chętnych uczniów do udziału w międzyszkolnych konkursach czytelniczych.

4 października 2019

Szkolny konkurs recytatorski „Książka moim przyjacielem”.

Bibliotekarz szkolny zaprasza uczniów klas 1-3 do udziału w eliminacjach do corocznego szkolnego konkursu recytatorskiego.
Uczniowie wybierają wiersz o książce - uczą się go poprawnie i pięknie recytować z pamięci.
Wyłonieni przez wychowawców uczniowie biorą udział w eliminacjach szkolnych, które odbędą się w dniach 24.10 - 31.10.2019 r.
Jury zaprosi najlepszych recytatorów do udziału w finale, który odbędzie się 5 listopada.
Laureaci zostaną nagrodzeni książkami i dyplomami.

Trójka najlepszych - po jednym z każdego poziomu, będzie reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: Książka jest dobra na wszystko, który odbędzie się 14 listopada w ZSP nr 3.

7 czerwca 2019

Jak nie czytam, jak czytam.

Nasza szkoła brała udział w IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej - Jak nie czytam, jak czytam, w piątek 7 czerwca.
W tym dniu w całej Polsce o godzinie 10:00 pobijano rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.
Chętne dzieci przebrały się za ulubione postacie z książek.