Październik miesiącem Bibliotek Szkolnych

7 października 2020

W październiku, obchodzi swoje święto biblioteka szkolna.

W tym roku pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy’.

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship, IASL) w 1999 r.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego to stowarzyszenie zrzeszające bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz inne osoby, związane z bibliotekarstwem szkolnym. Zainaugurowano je formalnie w 1971 roku. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów tego święta zapraszam wszystkich chętnych czytelników do wzięcia udziału w akcji „Moja ulubiona książka”.
Z bloku technicznego wycinamy szablon liścia i kolorujemy go z dwóch stron kredkami – barwy jesienne. Na liściu piszemy mazakiem tytuł ulubionej książki. Jeżeli jest to seria wystarczy napisać np. seria Kroniki Archeo.
Starannie wykonane prace przynosimy do biblioteki szkolnej do 25 października.
Stworzymy z nich dekorację. Dowiemy się również jakie książki najchętniej czytają nasi uczniowie.

Proszę zwrócić uwagę na wielkość liścia, żeby nie było problemu z umieszczeniem na nim czytelnego tytułu. Tytuł piszemy tylko z jednej strony.
Nie polecam kolorowania pastelami, bo będzie potem trudno pisać.

Uczniowie którzy chodzą do świetlicy będą wykonywali prace pod opieką nauczycieli świetlicy.

bibliotekarz – Grażyna Szymańska