Mini blog projektowy

17 czerwca 2019

Udział nauczycieli w szkoleniach e-Twinning i Erasmus +

Pani Ewa Woś – nauczycielka j. angielskiego i hiszpańskiego wzięła udział w Seminarium szkoleniowo-kontaktowym "Przedsiębiorczość z e-Twinning" w Gdańsku, w dniach 1-2 marca 2019. W czasie seminarium odbyły się warsztaty dotyczące pracy na platformie E-Twinning. Seminarium miało również charakter kontaktowy – była możliwość nawiązania współpracy z innymi szkołami. Jako produkt końcowy uczestnicy stworzyli projekt E-Twinningu z wybranymi szkołami.

W dniach 19.05-21.05.2019 uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji p.t.: „Szkoła Równych Szans”. Tematyka konferencji dotyczyła diagnozy istniejących nierówności społecznych i edukacyjnych w szkole oraz sposobów na ich niwelowanie. Prelegenci prowadzili rozważania w obszarach: socjologii i filozofii edukacji, pedagogiki społecznej, pedagogiki specjalnej, pedagogiki opiekuńczej, edukacji międzykulturowej, psychologii czy profilaktyki społecznej.

Oprócz wykładów, paneli i sesji tematycznych tegoroczna konferencja została wzbogacona o strefę wystawców, w której nowoczesne i nowatorskie rozwiązania dla edukacji zaprezentowały instytucje działające w obszarze wspierania dzieci i młodzieży: Fundacja SYNAPSIS, Polskie Centrum Szkoleniowe Persona Dolls (Warszawskie Przedszkole nr 237 im. Warszawskiej Syrenki), Image Recording Solutions, Forum Media Polska, Akces Edukacja (dystrybutor Lego Education®) czy Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej „Dyrektor Szkoły”. Ponadto, Podczas konferencji uczestnicy mieli również możliwość spotkania się z ekspertami FRSE i porozmawiania z nimi na tematy związane z programem Erasmus+, eTwinning oraz innymi inicjatywami międzynarodowymi koordynowanymi przez Fundację.

19 marca 2018

Kody QR

Dzieci uwielbiają nowości. Telefon to dla nich duża atrakcja. Dlaczego więc nie korzystać z nich podczas lekcji? Taką możliwość dają np. kody QR. Wystarczy przygotować zestaw takich kodów, powiązanych z różnymi zadaniami do wykonania. Mogą to być zwykłe zadania do rozwiązania, jak również inne aplikacje, które wymagają rozwiązania quizu, obejrzenia filmu związanego z tematem itp.

Czytaj więcej o: Kody QR
10 marca 2018

Escape Room

W ramach obchodów Święta Liczby Pi przygotowaliśmy dla naszych uczniów matematyczny Escape Room. Dzieci pod opieką nauczyciela zostanją zamknięte na klucz w pokoju pełnym zagadek. Aby się uwolnić, muszą je rozwiązać. Mają na to 45 minut. Jak na razie najlepszy czas uzyskały nasze Panie anglistki, które jako pierwsze miały okazję zmierzyć się zadaniami. Oczywiście jest to poza konkursem dla dzieci, a było konieczne jako próba generalna, tak by dopracować ewentualne słabe punkty. Z pierwszej relacji wiemy, że zabawa była świetna a emocje bardzo duże.

Escape Room dał możliwość wykorzystania kilku narzędzi poznanych dzięki szkoleniu IT grupy nauczycieli w ramach programu ERASMU+.

Już niebawem relacja z zabawy dzieci klas 4-7, które zmierzą się z Escape Room w trzyosobowych drużynach.