Mini blog projektowy

19 marca 2018

Kody QR

Dzieci uwielbiają nowości. Telefon to dla nich duża atrakcja. Dlaczego więc nie korzystać z nich podczas lekcji? Taką możliwość dają np. kody QR. Wystarczy przygotować zestaw takich kodów, powiązanych z różnymi zadaniami do wykonania. Mogą to być zwykłe zadania do rozwiązania, jak również inne aplikacje, które wymagają rozwiązania quizu, obejrzenia filmu związanego z tematem itp.

Czytaj więcej o: Kody QR
10 marca 2018

Escape Room

W ramach obchodów Święta Liczby Pi przygotowaliśmy dla naszych uczniów matematyczny Escape Room. Dzieci pod opieką nauczyciela zostanją zamknięte na klucz w pokoju pełnym zagadek. Aby się uwolnić, muszą je rozwiązać. Mają na to 45 minut. Jak na razie najlepszy czas uzyskały nasze Panie anglistki, które jako pierwsze miały okazję zmierzyć się zadaniami. Oczywiście jest to poza konkursem dla dzieci, a było konieczne jako próba generalna, tak by dopracować ewentualne słabe punkty. Z pierwszej relacji wiemy, że zabawa była świetna a emocje bardzo duże.

Escape Room dał możliwość wykorzystania kilku narzędzi poznanych dzięki szkoleniu IT grupy nauczycieli w ramach programu ERASMU+.

Już niebawem relacja z zabawy dzieci klas 4-7, które zmierzą się z Escape Room w trzyosobowych drużynach.