Jesteś tutaj: Start / Aktualności

25 października 2021

Dni Hiszpańskie

Na lekcjach języka hiszpańskiego w miesiącu październiku w klasach 7 i 8 zostały zorganizowane lekcje poświęcone tradycjom, historii, kulturze i kuchni hiszpańskiej.

Pretekstem do zorganizowania Dni Hiszpańskich w naszej szkole było przypadające 12 października Święto Narodowe Hiszpanii zwane również Dniem Kolumba. Święto to upamiętnia dzień, w którym w 1492 roku Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach , rozwiązując przygotowane quizy i zagadki.

Cieszymy się , że mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę i świetnie się bawić.
20 października 2021

Obiady listopad

OBIADY LISTOPAD 2021r.

18 x 3,50 = 63 zł ( bez 1,2,11 i 12 listopada )

Wpłaty należy dokonywać na konto szkoły

PKO 18 1020 2313 0000 3902 0515 1669

Ul. B. Krzywoustego 7

40 – 870 Katowice

Tytułem : Imię i nazwisko dziecka, klasa …. Wpłata za obiady

za miesiąc ….

Opłaty za obiady prosimy wpłacać bezpośrednio na konto szkoły za cały miesiąc z góry

do 25 października

W przypadku braku wpłaty w wyznaczonym terminie wydawanie obiadów zostanie wstrzymane

i będą naliczane odsetki.

Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć do świetlicy lub intendentki, bądź przesłać na maila: kuchnia@sp66katowice.pl

Proszę o terminową wpłatę !

15 października 2021

światowy dzień mycia rąk

Przejdź do - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
6 października 2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Inicjatorem tego wydarzenia jest Polska Izba Książki.
Jego patronką została Janina Porazińska, wybitna polska pisarka, która wiele książek napisała z myślą o dzieciach.
Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Czytanie na głos wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, uczy dziecko słuchać, rozwija zdolność koncentracji i pobudza wyobraźnię.
W ramach akcji nauczyciele podczas lekcji, czytali swoim uczniom fragment książki,  poleconej przez bibliotekarza.
Klasy drugie uczestniczyły w zajęciach, przygotowanych przez Panią Anię z MBP nr 14 w Katowicach.
Klasy trzecie oraz najmłodsi nasi uczniowie oprócz głośnego czytania, mieli możliwość zrobienia kolorowych zakładek do książki.
Był to bardzo miły i rozczytany dzień.
:)
Przejdź do - Koncert "Muzyka Południa Europy"
24 września 2021

Koncert "Muzyka Południa Europy"

Dnia 21.09.2021 uczniowie klas1-3 uczestniczyli w koncercie "Muzyka Południa Europy". Koncert odbył się w sali koncertowej Miasta Ogrodów. W programie koncertu była muzyka włoska, hiszpańska oraz tańce flamenco. Uczniowie żywiołowo reagowali na występy artystów. Dowiedzieli się też kilku ciekawostek. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.