Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Przejdź do - "Bezpieczna droga do szkoły"
1 kwietnia 2019

"Bezpieczna droga do szkoły"

25 marca, jak co roku, wzięliśmy udział w XVII edycji konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" w Szkole Podstawowa nr 58 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach. Reprezentowali nas uczniowie - Olga z klasy IIa i Szymon z klasy IIb.
W tym roku uczestnicy zobaczyli pokaz związany z zachowaniem oraz udzielaniem pierwszej pomocy.  Pokaz został przygotowany przez uczniów gimnazjum oraz nauczyciela. Po tych emocjach uczniowie zmierzyli się z testem oraz zadaniami przygotowanymi z tematyki bezpieczeństwa na drodze oraz informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy.
16 października 2019

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowane jest bicie rekordu w pierwszej pomocy. Celem jest wspólne promowanie nauki pierwszej pomocy. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji.

14 października 2019

Święto Komisji Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela pragniemy podziękować całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają w naszą edukację i wychowanie.

Życzymy, aby każdy dzień był pełen radości i dumy z Waszych uczniów. Abyście cieszyli się zdrowiem i udanym życiem osobistym.

Warto dziś przypomnieć wspaniałe słowa patrona naszej szkoły

Janusza Korczaka :

„DZIECI RODZĄ SIĘ ZE SKRZYDŁAMI, A NAUCZYCIELE POMAGAJĄ IM JE ROZWINĄĆ”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 66
7 października 2019

Pedikuloza

3 października 2019

14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dla dzieci wymagających opieki świetlica szkolna będzie pełnić dyżur.

Stołówka szkolna również będzie czynna w standardowych godzinach.
2 października 2019

Zbiórka okularów dla Afryki

Wielkim sukcesem zakończyła się w naszej Szkole zbiórka okularów w ramach akcji "OKULARY DLA AFRYKI". Kilkaset par okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych przyniesionych przez naszych wspaniałych uczniów powędruje niebawem aż do Afryki!!! Trafią one tam w ręce (i oczy) osób, które ich bardzo potrzebują. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie i przeprowadzenie tej akcji.