Blogi Klasy III-cie rok 19/20

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

WITAJCIE W KLASIE TRZECIEJ!

Jesteśmy już w klasie trzeciej. Od początku roku szkolnego minęły już prawie dwa miesiące. W tym czasie uczniowie klas trzech wiele się nauczyli, duźo zobaczyli, byli w teatrze i na wycieczce - zobaczcie zdjęcia. Ich wiedza bez wątpienia znacznie się rozszerzyła. Dlatego zamierzamy zmienić tytuł naszego blogu.

     

  

******************************************************************************************************************************************************************************************************

KLASY DRUGIE W TEATRZE

We wtorek 11 czerwca klasy 2a i 2b były w teatrze na spektaklu. Dorotka mieszkała na wsi z wujkiem Erykiem, a potem przeniosła się do Krainy Oz. W Krainie Oz zaprzyjaźniła się z Strachem na Wróble, Blaszanym Drwalem i Lwem. Najbardziej podobały mi się Dorotka i Czarownica. Polecam Wam to przedstawienie!
Olga Kampka

Byliśmy w teatrze na przedstawieniu ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy’’. Dorotka znalazła się w Krainie Oz, ponieważ przeszło w jej wiosce tornado. Dziewczynka spotkała w Krainie Oz: Blaszanego Drwala, Stracha na Wróble i Lwa. Jej nowi przyjaciele marzyli o sercu, rozumie i odwadze. Najbardziej podobały mi się postacie Dorotki i Lwa. Przedstawienie było ciekawe i zabawne. Moim zdaniem, przedstawienie warto obejrzeć.
Marta Iwaniuk

Dziś razem z klasą byliśmy w teatrze na przedstawieniu pod tytułem ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy”.  Główna bohaterka marzy o zamieszkaniu w krainie, w której wszyscy byliby szczęśliwi. Pewnego dnia dom Dorotki nawiedza trąba powietrzna, która porywa cały dom i Dorotka w tajemniczy  sposób przeniosła się do tajemniczej krainy. Tutaj poznaje  tchórzliwego Lwa, który chciał być odważny,  Blaszanego Drwala, który chciał mieć serce i Stracha  na Wróble, który chciał mieć rozum.  Dorotka przeżywa z nimi wiele przygód.  Przedstawieniu towarzyszyła muzyka, która  czasem była wesoła, czasem smutna, a czasem oddawała nastój strachu.  Sztuka ta miała także przesłanie ekologiczne- abyśmy nie zaśmiecali lasu. Przedstawienie było ciekawe i podobało mi się.
Janek Gosek

 

DZIEŃ DZIECKA W ZOO

Z okazji Dnia Dziecka panie Małgorzata Brudzewska i Barbara Jaskulska zabrały uczniów klas IIa i IIb na wycieczkę do ZOO. Poniżej nasze reporterki dzielą się swoimi wrażeniami:

31 maja nasza pani zrobiła nam fajną niespodziankę i z  okazji Dnia Dziecka zabrała nas do ZOO. Podczas tej wycieczki oglądałam z bliska zwierzęta, których nie spotyka się na co dzień. Najbardziej podobały mi się papugi, bo miały piękne kolory. Byłam też w Dolinie Dinozaurów i na placu zabaw. Wycieczka była udana.
Marta Iwaniuk

W piątek klasa 2a była na wycieczce w ZOO. W ZOO najbardziej podobały mi się: karakal, surokatki  i kot Argentyński. Karakal jest bardzo podobny do rysia i ma piękne futro. Surokatki są bardzo ciekawskie i śmieszne. Kot Argentyński jest bardzo podobny do zwykłego dachowca. W czasie wolnym jedliśmy lody i bawiliśmy się na placu zabaw.
Olga Kampka