klasy dwujęzyczne

8 marca 2021

Drodzy Rodzice,

Polityka Edukacji Miasta Katowice „Katowiczanin 2022” jako jeden z celów ujęto zwiększenie znajomości języków obcych, co daje młodemu człowiekowi szanse osiągnięcia sukcesu. W związku z powyższym informuję, że w roku szkolnym 2021/2022 zostaną w następujących szkołach podstawowych utworzone oddziały dwujęzyczne na poziomie klasy VII:

1. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jerzego Ziętka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 w Katowicach - z językiem niemieckim,
  2. w Szkole Podstawowej Nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Katowicach - z językiem hiszpańskim,
  3. w Szkole Podstawowej Nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach - z językiem angielskim,
  4. w Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach - z językiem angielskim,
  5. w Szkole Podstawowej Nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach - z językiem francuskim.

Powyższe jest okazją do wspierania otwartości systemu edukacji, rozwijania i promowania współpracy europejskiej edukacji, podnoszenia jakości kształcenia głównie poprzez rozwój i doskonalenie standardów, programów oraz metod i form nauczania. Dlatego też władze Miasta Katowice zapraszają wszystkich zainteresowanych uczniów do przystępowania do naboru do w/w szkół.